" Umut, hiç görmeyen birine gökkuşağını anlatmak kadar zor ve imkansız... "

Categories

-

Ünlü havayolu sirketi hacklendi !

Ingiliz havayolu sirketi British Airways’in (BA) sistemlerine giren bilgisayar korsanlarinin 380 bin yolcuya ait kredi karti bilgilerini çaldigi bildirildi. Ne yalan söyleyim bunu yapanlari taktir ettim walla wink Her zaman aklimda olan bir düsünceyi bir kez daha dogrulamis oluyorum, yeterli zaman verilirse, her sisteme bir sekilde girilebilir.

Ingiliz havayolu sirketi British Airways’in (BA) sistemlerine giren bilgisayar korsanlarinin 380 bin yolcuya ait kredi karti bilgilerini çaldigi bildirildi.

BA’dan yapilan açiklamada, sirketten 21 Agustos ile 5 Eylül arasinda internet üzerinden bilet alan 380 bin yolcunun kredi karti bilgilerinin bilgisayar korsanlarinca ele geçirildigi ifade edildi.

Sistemlerdeki güvenlik açiginin giderildigi belirtilen açiklamada, yolcularin seyahatleriyle ilgili detaylarin veya pasaport bilgilerinin hirsizliktan etkilenmedigi aktarildi.

Olaydan etkilenen yolcular ile temasa geçildigine isaret edilen açikalamada, olaydan etkilendigini düsünen yolcularin da bankalarina basvurmalari istendi.

Sirket, olayin adli makamlara bildirildigini kaydetti.

BA’nin bilgisayar sistemleri geçen yil çökmüs, bunun sonucunda 75 bin yolcunun seyahat planlari aksamisti.

Kaynak : msn.com

  • 0
  • 2082
  • 0

- BUNLARIDA GÖZDEN GEÇİREBİLİRSİNİZ -

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ !

Yorum yazın

HAKKIMDA

KONULARI TAKİP EDİN

SOSYAL AĞLAR

  • Mesajınızı Gonderin