" Umut, hiç görmeyen birine gökkuşağını anlatmak kadar zor ve imkansız... "

Categories

-

Microsoft SQL Server 2014 Managament Studio indir

On-premise (bina içi) olarak kurulabilen Microsoft SQL Server 2014 sürümlerine baktigimizda 3 yaygin sürüm, 1 özellestirilmis sürüm, 2 de breadth sürümden söz etmek mümkün.

  • Enterprise
  • Business Intelligence
  • Standard
  • Web
  • Developer
  • Express

 

SQL Server 2014 Standard Sürümü

Yaygin sürümlerden biridir. Içerisinde bazi özellikler yer almaz veya limitli olarak yer alir. Daha küçük ölçekteki isletmeler veya departman seviyesindeki ihtiyaçlar için temel veri yönetimi ve is zekasi amaçli konumlandirilir. On-premise (bina içi) ve Cloud (bulut) için ortak gelistirme araçlarini destekler. Bu sürüm Instance basina SQL Server Database Engine, Analysis Services ve Reporting Services için 4 soket (16 Core) ‘a kadar islemci, SQL Server Database Engine için 128GB’a kadar bellek, Analysis Services ve Reporting Services için 64GB’a kadar bellek kullanabilir. Ayrica iliskisel veritabani basina en yüksek boyut limiti 524 PB (Petabayt) ‘a kadardir.

SQL Server 2014 Business Intelligence Sürümü

Bir diger yaygin sürümdür. Içerisinde bazi özellikler yer almaz veya yine limitli olarak yer alir ancak is zekasi odakli yönetilebilir, ölçeklenebilir ve yerlesik birçok farkli özellige sahiptir. Isletme verilerin tarayici (browser) tabanli görsellestirilebilmesi ve incelenebilmesi gibi yetenekleri vardir. Bu sürüm Instance basina SQL Server Database Engine için 4 soket (16 Core) ‘a kadar islemci, 128GB’a kadar bellek, Analysis Services ve Reporting Services için isletim sistemi maksimum limitlerine kadar islemci ve bellek kullanabilir. Ayrica iliskisel veritabani basina en yüksek boyut limiti yine 524 PB (Petabayt) ‘a kadar desteklenir.

SQL Server 2014 Enterprise Sürümü

Özellikler açisindan bakildiginda neredeyse tüm yeteneklerin birlestigi en tepedeki sürümdür. SQL Server Instance basina (SQL Server Database Engine, Analysis Services, Reporting Services) kullanabilecegi en yüksek islemci ve bellek limitleri, üzerinde çalistigi Windows Server isletim sistemi limitleri kadardir. Yani isletim sisteminin sunabildigi tüm islemci ve bellek kaynagini sonuna kadar kullanabilir. Bu, sinirlari çok ileride olan bir kapasite demek. Iliskisel veritabani basina en yüksek boyut limiti 524 PB (Petabayt) ‘a kadar desteklenmektedir.

SQL Server 2014 Web Sürümü

Web tabanli is yükleri için özellestirilmis bir sürümdür. Içerisinde bazi özellikler yer almaz veya limitli olarak yer alir ancak özellikle Web hoster’lar için düsük maliyetli, ölçeklenebilir ve yönetilebilir yetenekler sunar. Küçük veya genis web tabanli is yükleri için düsük toplam sahip olma maliyeti ile ön plana çikmaktadir. Bu sürüm Instance basina SQL Server Database Engine, Analysis Services ve Reporting Services için 4 soket (16 Core) ‘a kadar islemci, SQL Server Database Engine ve Reporting Services için 64GB’a kadar bellek kullanabilir. Ayrica iliskisel veritabani basina en yüksek boyut limiti yine 524 PB (Petabayt) ‘a kadardir.

SQL Server 2014 Developer Sürümü

SQL Server üzerinde uygulama gelistirmek isteyen gelistiriciler için saglanir. SQL Server 2014 Enterprise sürümüyle ayni özelliklere sahiptir. Ancak SQL Server 2014 Developer sürümü sadece gelistirme ve test ortamlari için kullanilabilir, üretim (production) ortamlarinda kullanilamaz. Microsoft SQL tabanli uygulama gelistirmek isteyen programcilar için idealdir çünkü tam özellikli ve düsük maliyetli bir seçenektir.

SQL Server 2014 Express Sürümü

Express, Express with Tools ve Express with Advanced Services olmak üzere kendi içinde (ilave paketlerle) 3 farkli sekilde dagitilabilir.

Giris seviyesi özelliklere sahip ve tamamiyla ücretsiz bir sürümdür ancak diger sürümlere göre önemli limitleri vardir. Masaüstü, istemci ve küçük sunucu uygulamalari olusturmak ve Microsoft SQL Server temellerini ögrenmek için idealdir. Gerektiginde sorunsuz bir sekilde üst sürümlere yükseltilebilir. Bu sürüm Instance basina SQL Server Database Engine ve Reporting Services için 1 soket (4 Core) ‘a kadar islemci, SQL Server Database Engine için 1GB’a kadar bellek destekler. Ayrica iliskisel veritabani basina en yüksek boyut limiti 10GB’tir.

Microsoft Sql Server 2014 yazilimini buradan indirebilirsiniz.

Microsoft Sql Server 2014 kurulumu ve açiklamalari için asagidaki video'yu izleyebilirsiniz.

 

  • 0
  • 4348
  • 0

- BUNLARIDA GÖZDEN GEÇİREBİLİRSİNİZ -

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ !

Yorum yazın

KATEGORİLER

KONULARI TAKİP EDİN

SON YAZILAN KONULAR

SOSYAL AĞLAR

HAKKIMDA

KONULARI TAKİP EDİN

SOSYAL AĞLAR

  • Mesajınızı Gonderin