Ana Sayfa... Duyurularım... Ben Kimim ??? Projelerim... Tozlanmış dosyalar... İrtibata Geçin...
 
Microsoft Visual Studio

Yazar :  Okan  Düzgün             Yayınlanma Tarihi :  2011-12-12 16:36:27

Microsoft Visual Studio, Microsoft tarafından geliştirilen bir tümleşik geliştirme ortamıdır (IDE). Microsoft Windows, Windows Mobile, Windows CE, .NET Framework, .NET Compact Framework ve Microsoft Silverlight tarafından desteklenen tüm platformlar için yönetilen kod ile birlikte yerel kod ve Windows Forms uygulamaları, web siteleri, web uygulamaları ve web servisleri ile birlikte konsol ve grafiksel kullanıcı arayüzü uygulamaları geliştirmek için kullanılır.

Visual Studio IntelliSense'in yanı sıra "code refactoring" destekleyen bir kod editörü içerir. Entegre hata ayıklayıcı, hem kaynak-seviyesinde hem de makine-seviyesinde çalışır. Diğer yerleşik araçlar, GUI uygulamaları, web tasarımcısı, sınıf tasarımcısı ve veritabanı şema tasarımcısı yaratabilmek için bir form tasarımcısı içerir. Hemen hemen her işlevsellik düzeyinde dahil olmak üzere, kaynak kontrol sistemleri için destek (Subversion ve Visual SourceSafe gibi) sunan eklentileri kabul eder.

Visual Studio, değişik programlama dillerini destekler, bu da kod editörü ve hata ayıklayıcısının neredeyse tüm programlama dillerini desteklemesini sağlamaktadır. Dahili diller C/C++ (Görsel yoluyla C++), VB.NET (Visual Basic .NET üzerinden), C# (Visual C# ile), ve F# (Visual Studio 2010 itibariyle) içermektedir.

Versiyonlar

Visual Studio Express

Visual Studio Express Versiyonu, hafif, ücretsiz, bireysel IDE setlerinden oluşan, "per-platform" ve "per-language" bazında Visual Studio IDE'nin hafifletilmiş versiyonudur. Bireysel Visual Studio Shell AppIds üzerine desteklenen platformlar için geliştirme araçları (web, Windows, telefon) veya desteklenen geliştirme dillerini (VB, C#) yükler.

  • Visual Basic Express
  • Visual C++ Express
  • Visual C# Express
  • Visual Web Developer Express
  • Express for Windows Phone

Visual Studio LightSwitch

Microsoft Visual Studio LightSwitch, mevcut .NET teknolojileri ve Microsoft platformları üzerinde inşa edilmiş "line-of-business" uygulamaları oluşturmak için özel olarak hazırlanmış bir IDE'dir. Üretilen uygulamalar mimari olarak 3 katmanlıdır: kullanıcı arayüzü Microsoft Silverlight üzerinde çalışmaktadır; mantık ve veri-erişimi katmanı, ASP.NET üzerinde çalışan, WCF RIA Servisleri ve Birim Çerçevesi (Entity Framework) üzerine kurulmuştur; ve ana veri deposu, Microsoft SQL Server Express, Microsoft SQL Server ve Microsoft SQL Azure'yi desteklemektedir.

Visual Studio Professional

Visual Studio Professional Edition, tüm desteklenen geliştirme dilleri için bir IDE sağlar. MSDN desteği, MSDN Essentials veya lisansa bağlı olarak tam MSDN kütüphanesi olarak kullanılabilir. XML ve XSLT düzenlemesi destekler ve sadece ClickOnce ve MSI kullanan kurulum paketleri oluşturabilir. Server Explorer ve Microsoft SQL Server ile entegrasyon gibi araçlar da içerir.

Visual Studio Premium

Visual Studio Premium Edition, Visual Studio Professional araçlarını içerir ve kod metrikleri, profil, statik kod analizi ve veritabanı birim testi gibi ek işlevler ekler.

Office için Visual Studio Araçları (Visual Studio Tools for Office)

Office için Visual Studio Araçları, Microsoft Office paketi için geliştirme araçları içeren, bir SDK ve eklentidir. Daha önce (Visual Studio .NET 2003 ve Visual Studio 2005 için) sadece Visual C# ve Visual Basic gibi dillerde desteklenen veya Team Suite'e dahil edilmiş ayrı bir SKU'ydu. Visual Studio 2008 ile, artık ayrı bir SKU ancak Profesyonel ve daha yüksek sürümleri ile birlikte gelmektedir.

Visual Studio Ultimate

Visual Studio Ultimate, Visual Studio Premium tarafından sağlanan özelliklere ek olarak, yazılım ve veritabanı geliştirme, işbirliği, ölçümler, mimari, test ve raporlama araçları kümesi sağlar.

Visual Studio Takım Sistemi (Visual Studio Team System)

Visual Studio 2010'dan önce, Visual Studio Team System için dört "rol-spesifik" sürümler;

  • Takım Tarayıcısı (Team Explorer) -Temel TFS istemcisi-
  • Mimari Versiyon (Architecture Edition)
  • Veritabanı Versiyonu (Database Edition)
  • Geliştirme Versiyonu (Development Edition)
  • Test Versiyonu (Test Edition)


 

 
 Dosyaları indirmek ve yorumları görebilmek için lütfen kullanici girişi yapınız !!!  
 
 
 


 

 Son Güncelleme :  06.05.2018
  Design and Coding - Okan Düzgün 2011 - 2018 © Tüm Hakları Saklıdır.